آلة تحميص البندق Rozen Makina

آلة تحميص البندق

UC BANTLI 80KG

Primer hiperlipidemisi olan çocuk ve ergenlerde fındıkların serum lipit profili ve eritrosit fosfolipitlerin yağ asidi kompozisyonu üzerine etkisi: Randomize kontrollü bir çalışma. (2018).

Derileri olan ve olmayan fındıklar LDL kolesterolü ve HDL: LDL kolesterol oranını arttırdı.

ROZEN Kuruyemiş Makinaları, kaju kavurma, çekirdek kavurma, kuruyemiş kavurma, cips üretim, badem kırma, fritöz, kuruyemiş tuzlama makinalarını sizler için üretmektedir.

Koreli yetişkinlerde bademlerin E vitamini durumu ve kardiyovasküler risk faktörleri üzerine etkisi: randomize bir klinik çalışma. (2018).

Tipik Kore diyetine atıştırmalık olarak 56g / gün badem eklenmesi, sağlıklı yağlarda, E vitamini, lifte artışa ve karbonhidratlardan enerji miktarında azalmaya neden oldu. Badem ayrıca lipit durumunu iyileştirdi, böylece CVD riskini azalttı.

Somun tüketiminin Amerikan yetişkinleri arasında yağlanma faktörlerinin aracılık ettiği glikoz / insülin homeostazı ve inflamasyon belirteçleri üzerindeki etkisi. (2018).

Daha yüksek fındık alımı olan katılımcılar glikoz / insülin homeostazı ve inflamatuar belirteçlerin daha kardiyoprotektif bir profiline sahiptiler. Yazarlar, fındıkların düşük GI ve antienflamatuar etkilerinin, tip 2 diyabet, bozulmuş glikoz metabolizması ve CVD riskini azaltmayı amaçlayan diyetlere dahil edilmelerinin nedenlerini sunduğunu ileri sürmektedir.

Sızma zeytinyağı veya fındık ile takviye edilmiş Akdeniz diyeti ile kardiyovasküler hastalığın birincil önlenmesi. (2018).

Haziran ayında yayınlanan yeni sonuçlar (hata düzeltildikten sonra), fındık veya zeytinyağı ile takviye edilmiş Akdeniz diyeti yiyenlerin, düşük yağlı gruba kıyasla kardiyovasküler olaylarda% 30’luk bir azalmaya neden olduğu sonucuna vardı.

Fındık ve kardiyovasküler hastalık. (2018).

Son 25 yılı kapsayan bir literatür incelemesi – oksidatif stresin azalması, iltihaplanma ile ilgili bu fayda için mekanizmalar önermek için kanıtların artırılması; ve endotel fonksiyonunda iyileşme; lipit ve apolipoprotein profilinin birincil iyileştirme mekanizmasına ek olarak.

ROZEN Kuruyemiş Makinaları, kaju kavurma, çekirdek kavurma, kuruyemiş kavurma, cips üretim, badem kırma, fritöz, kuruyemiş tuzlama makinalarını sizler için üretmektedir.

Kilo verme müdahalesinde ceviz tüketimi: vücut ağırlığı, biyolojik önlemler, kan basıncı ve tokluk üzerindeki etkiler. (2017).

Ceviz açısından zenginleştirilmiş azaltılmış enerji diyeti, cevizsiz azaltılmış enerji diyetinden daha fazla kolesterol ve kan basıncını azaltarak kilo kaybını teşvik eder ve kalp sağlığını iyileştirir.

Fındık ve baklagiller tüketimi ve iskemik kalp hastalığı, inme ve diyabet riski: sistematik bir gözden geçirme ve meta-analiz. (2014).

Bu sistematik derleme, fındık ve olay IHD ve diyabet yeme ile baklagiller ve olay IHD arasında ters ilişkiyi desteklemektedir. Kavrulmuş fındık tüketmek kanseri ve diğer hastalıkları önlemeye yardımcı olur.